4010

Ödüllerin Amacı

Ödül töreninin birincil amacı kent pazarlamasına ve markalamasına konu olan, çıkar ortağı paydaşların süreç farkındalığının arttırılması, kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, diğer kentlerdeki paydaşlar ile paylaşılması, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirilmesi, fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zemin oluşturmasıdır. Ödüller ile, paydaşlar arası iletişimin kuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle konu üzerine çalışan akademisyenler ile kent yönetici ve kanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılar ve kentin geleceğine yön verebilecek çevreleri buluşturmak hedeflenmektedir.

Living Cities Awards Şehir Ödülleri, Umut Işığı (Paydaş Ödülleri) , Özel Ödüller ve Bilim Işığı (Akademik Ödüller) olmak üzere üç ana tema üzerinden hak edenlere sunulacaktır. Her ana tema altında ödül kategorilerine ulaşabilirsiniz.
Ödül Töreninin Teması Yurdumuz ve özellikle Ege Bölgesi onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış zengin kültür ve medeniyet izlerinin barındığı bir coğrafyadır. Bu coğrafyada antik çağlardan beri önemli bilim insanları, düşünürler sanatçılar yetişmiş ve Dünya’nın en önemli ticaret yolları var olmuştur. Bu değerlerin odak noktasında İzmir asırlardır yer etmiştir. İzmir tüm bu süreçte bilimin ve ekonomik değerlerin bir ışık gibi dağıldığı çok önemli bir merkez olmuştur. Bu nedenle yapılacak olan ödül töreninin ana temasını “bilim ve umut ışığı” oluşturmaktadır.
Ödül Taktimi Sunulacak ödül hikâye ile bütünleşik bir şekilde İzmir’in Efes, Pergamon, Klaros ve benzeri dünyaca ünlü ören yerlerinde kullanılan birebir tasarlanmış, yanar şekilde sunulacak tarihi nitelikte kandillerdir. Kandilin tercih edilmesini bir diğer önemli nedeni ise, kandillerin mum gibi eriyip yok olmadan içerisine katılan her damla yağ ile çevresini aydınlatmasıdır. Buradaki yağ ile bilgi ve emek, kandil ile ise bilim insanları ve kente değer katan kurum, kuruluş ile yöneticiler özdeşleşmektedir. Işık ise kentimizi ve kentlilerimizi aydınlatmaktadır.
Slogan: Ödül töreninin sloganı ise tema ve ödül taktimini destekler ve açıklar nitelikte olması amacıyla, bilimin, aydınlanmanın ve kalkınmanın bireyden (özelden) başlayarak, topluma (genele) yayılması vurgusu ile “Güneş olup Dünya’yı aydınlatamasan da, kandil olup çevreni aydınlat” olacaktır.

Living Cities Awards Umut ve Bilim Işığı Ödülleri, Umut Işığı Ödülleri , Özel Ödüller ve Bilim Işığı Ödülleri olmak üzere üç ana tema üzerinden hak edenlere sunulacaktır. Her ana tema altında ödül kategorilerine ulaşabilirsiniz.

3647
3672
3671
3670
3669

Barış Manço Özel Ödülleri

Paket içindeki her yöne dakikaların yanı sıra sabah 7 akşam 7 saatleri arasında Turkcell'li esnaflar sabit hatlarla sınırsız konuşsun işine Turkcell bereketi katsın.

1. Şehre Adanmış Yaşam Ödülü

Lifebox: Hatıralarınız 4,5G hızında lifebox'ta 50 GB saklama alanı ve sadece lifebox'ta kullanılabilen 5 GB internet ile birlikte… BİP: Yeni nesil "anlık mesajlaşma", "sesli ve görüntülü görüşme" deneyimi için sadece BİP’te kullanılabilen 1 GB internet ile birlikte. Fizy: Fizy ile internetinizden harcamadan sınırsız müzik dinleyebilir, video izleyebilirsiniz!

2. Şehri İçin Savaşanlar Ödülü

Tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’leri yurt dışında Süper Yurt Dışı Kampanyası’nın dahil olduğu ülkelerde otomatik olarak günlük 14,90 TL’ye kullanabilirsiniz.

3. Şehrine İnananlar Ödülü

İlk ay goller cepte hediye!

ADAY GÖSTERME FORMU