Şehir Ödülleri Türkiye 2017

Ödül Hak Edenleri

Tören Videosu İzle

2017
[ödül Hak Edenler]
Özel Ödüller

Yaşayan Şehirler Platformu’nun etkinliği olan Şehir Ödülleri Türkiye ( City Awards Turkey ) Şehirlerin paydaş liderlerini, yerel yönetim liderlerini, akademisyenleri, iş dünyasını ve sanatçıları 29 Eylül 2017 tarihinde İzmir’de buluşturdu.

Tören gecesinde, Özel Ödüller Kategorisinde 3 ödül, DEU Sabancı Kültür Sarayı’nı dolduran izleyiciler huzurunda hak edenlere takdim edildi.

1. Ödül
[Şehre Adanmış Yaşam Özel Ödülü]
Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN

“Şehre Adanmış Yaşam” Ödülü Eskişehir’de yaratmış olduğu etki, değişim ve örnek yaşamıyla, gerek akademisyen gerekse kent liderliği kimliğiyle yeniden bir şehir ve bilinçli şehirli yaratan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e takdim edildi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen aldığı bu hediyenin hayatında aldığı ikinci en anlamlı ve değerli hediye olduğunu belirtip birinci büyük hediyenin hikâyesini anlatırken tüm katılımcılar “Şehre Adanmış Yaşam” ödülünü alan Büyükerşen’i hayranlık ve ilgi ile dinledi..

Ödül Videosu

2. Ödül
[Şehri Temsil Özel Ödülü]
Barış MANÇO

Türk kültürünü ve sıcaklığını tüm Dünya’ya aktaran, Japonya’dan, Ekvator’a dünyanın birçok ülkesinde gururla ülkemizi temsil eden, bizleri farklı ülkeler, insanlar ve kültürler ile buluşturan Sayın Barış MANÇO’yu temsilen, oğulları, Doğukan ve Batıkan MANÇO’ya “Şehri Temsil” ödülü takdim edilmiştir.

Ödül Videosu

3.
[Şehrine İnananlar Özel Ödülü]
Ahmet Nazif ZORLU

Şehrine İnananlar” ödülünü Manisa iline olan inancı, şehre kazandırdığı katma değer ve ekonomik girdi, Manisa algısında Vestel’in önemli yeri ve Manisa yanında İzmir başta olmak üzere çevre illerde yarattığı istihdam olanakları nedeni ile mevsimlik iş gücünün yoğun olduğu bu ilimizde sunmuş olduğu 12 ay sürdürülebilir iş olanağı ve dolayısıyla sağlık hizmetlerinden yararlanma fırsatı ile Sayın Ahmet Nazif ZORLU’ya, takdim edilmiştir. Sayın Ahmet Nazir ZORLU ödülü mutlulukla kabul etmiş, törene katılımı yönünde iradesini lütfedip bizzat telefon ederek iletmiş. Nükseden bir rahatsızlığı nedeni ile katılamamıştır.

Ödül Videosu

TAKİP
[Sosyal Medya'da Şehir Ödülleri]
Sosyal Medyada Bizi Takip Ediyor musunuz?

Tüm etkinlik video ve görsellerine, jüri üyelerimize, ödül hak edenlerimiz ve en taze haberlere sosyal medya hesaplarımızı takip ederek ulaşabilirsiniz.

[Sosyal Medya Hesaplarımız]
[Şehir Ödülleri Türkiye 2017'de]

DİĞER ANA TEMALARDA

Ödül Hak Edenler