2018
[Şehir Ödülleri Türkiye]
Ödül Hak Edenleri

 3 farklı kategori altında sunulan, Şehir Ödülleri’nin tüm ödül hak edenleri…

Özel Ödüller

Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Özel Ödül kategorisi ödül hak edenlerine aşağıdaki oku tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Umut Işığı Ödülleri

Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Umut Işığı Temalı "Paydaş" Ödül kategorileri ödül hak edenlerini aşağıdaki oku tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bilim Işığı Ödülleri

Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Bilim Işığı Temalı "Akademik" Ödül kategorileri ödül hak edenlerini aşağıdaki oku tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Van
[2018 Yılı]
Ödül Kandili

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının özel izni, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Van Kültür ve Turizm İl Müdürü, Van Müze Müdürü ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri’nin katılımları ile seçilmiştir.

Selçuklu dönemine ait tarihi kandil, DEU GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil YOLERİ yönetiminde 21 kişilik ekip tarafından anlamlandırılarak el işçiliği ile üretilmiştir.

500+
Katılımcı
26Adet
Ödül Kandili
Program
[2018 Yılı Etkinlikleri]
Neler Olmuştu?

Ödül alan vali, belediye başkanı, kalkınma ajansı genel sekreteri, akademisyen ve diğer kent liderlerinin yanı sıra yaklaşık 600 misafir ile hayata geçen etkinliklerimiz.

15:00-15:10
Buluşma
Şehir liderleri, profesyonelleri ve akademisyenlerin, İzmir Saat Kulesi'nde, Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı, İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürü, Dokuz Eylül Üniversitesi yöneticileri tarafından karşılanması.
15.20-16.20
Gezi ve Fotoğraflama - Liderlerin Gözünden Tarihi Kemeraltı
Yönetim: Prof. Dr. Mehmet KOŞTUMOĞLU DEU Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü, Mihmandarlık: İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Destek: Fujifilm
16.40-17:20
Kokteyl: İzmir’i İzmir Yapan Lezzetler
Yönetim: Doç. Dr. Turgay BUCAK İZPAD Genel Sekreteri ve DEÜ GMS Bölüm Başkanı, İşbirliği İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği ve Dernek Başkanı Executive Chef Şamil AKŞİT
10.00-20.30
Fotoğraf Sergisi - Güneşin Başkenti “VAN”
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Van Fotoğrafçılar Derneği işbirliğiyle açılan 50 fotoğraflık Güneşin Başkenti "VAN" temalı fotoğraf sergisi
17.20-17.30
Şehir Ödüller 2018 Ödül Kandili Tanıtımı "Van Kandili"
Yönetim: Prof. Dr. Hacı Yakup ÖZTUNA DEU GSF Dekanı,
Van şehir liderlerinin katılımıyla, Güneş'in Başkenti Van Kandili tanıtımı
17.30-18.35
Teşekkür
Şehir Ödülleri Türkiye 2018'i var eden tüm destekçilere teşekkür ve kandil takdimi
17.35-18.30
Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Ödül Takdimi 1. Bölüm
Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Ödülleri Özel Ödüller, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri ve Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller temaları altındaki ödül kategorilerinde takdim edilmiştir.
18.30-18.50
Konser – Yöresel Ezgiler Senfoni ile Yeniden Hayat Buluyor
DEU DESSO Müdürü, Doç. S. Aslı GEDİKLİ'nin organizasyonu, Şef Nesrin BAYRAMOĞULLARI yönetimiyle icra edilen Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası "Yöresel Ezgiler Senfoni ile Yeniden Hayat Buluyor" konseri
18.50-20.00
Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Takdimi 2. Bölüm
Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Ödülleri Özel Ödüller, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri ve Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller temaları altındaki ödül kategorilerinde takdim edilmiştir.
20.00
Kapanış
Toplu fotoğraf çekimi ve kapanış
Görseller
Etkinlik Fotoğraf ve Videoları

Şehir Ödülleri Türkiye 2017 etkinlik fotoğraflarının tamamına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Jüri
[Umut Işığı Ödülleri]

32 Üye

Jüri
[Bilim Işığı Ödülleri]

16 Üye

Jüriler
[Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Jürileri]
Kimler Değerlendirdi?

Şehir Ödüllerini, Türkiye’nin en prestijli, zorlu ve adaletli ödülleri arasında yer almasını sağlayan, Türkiye’nin enlerinden oluşan jürilerimize aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  • Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri Jürisi
  • Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller Jürisi
Sunum
[2018 Tören Sunucuları]
Kimler Sundu?

Şehir Ödülleri Türkiye’de (City Awards Turkey) 2018 yılı ödül töreni sunumu, tanınmış gezgin, sunucu, yazar, eğitmen Sayın Fatih TÜRKMENOĞLU ve TRT Radyo sunucu ve programcısı, gazeteci Sayın Belma ŞAHANER tarafından başarı ile gerçekleşmiştir.

2018
[Şehir Ödülleri Türkiye]

Sunucu

2018
[Şehir Ödülleri Türkiye]

Sunucu

GÖRÜŞLER
[Liderler Dedi ki]
Ne Söylediler?

Şehir Ödülleri Türkiye 2018’e katılan, bazı kıymetli yerel yönetim liderlerimizin Şehir ödülleri hakkındaki öz düşüncelerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Haber
[2017'ye Dair Herşey ]
Ne Olmuştu?

Şehir Ödülleri Türkiye 2017’ye dair, toplantılarımız, ziyaretlerimiz, etkinliklerimiz, video ve fotoğraflarımız, basın bültenlerimiz, duyurularımız…