Ardahan
[Ev Sahibi Şehir]
Şehir Ödülleri Türkiye "Gerçek Şehir Ödülleri"

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanlığı destekleri, Ardahan Valiliği, Ardahan Üniversitesi ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası İş Ortaklığı, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı ve Yaşayan Şehirler Platformu iş birliği, Celsus Kentsel Pazarlama ve Destinasyon Danışmanlık Ajansı organizatörlüğünde, 22/23/24 Şubat 2020’de, Ardahan’da düzenlenmiştir.

Şehir Ödülleri 2020’yi Varedenler…

Ankara
[2020 Yılı]
Ödül Kandili

T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Nadir ALPARSLAN’ın önerileri ile 2020 yılı ödül kandili Ankara Medeniyetler Müzesi’nin en nadide eserleri arasından seçilerek, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı özel izni ile heykeltıraş Şerif AKŞİT tarafından sınırlı sayıda üretilerek, ödül hak edenlere, değerli jüri üyeleri ve destekleyen bakanlık/kurum/kuruluş ve organizasyon liderlerine takdim edilmiştir.

Program
[Şehir Ödülleri 2020]
Ardahan'da Buluştuk!

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” Covid – 19 Pandemisi Önlemli etkinlik programı ve kıymetli misafirlerimizin deneyimlerini aktaran fotoğraf ve video arşivine ayrıntılardan ulaşabilirsiniz.

İnceleme
Çıldır Kaymakamı Alper TAŞ ve Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup AZİZOĞLU ev sahipliğinde, Donmuş Çıldır Gölü, Çıldır Buz Şehri ve Şeytan Kalesi içerikli, 2020 Yılı İnceleme ve Fotoğraflama Gezisi, çok geniş katılım ile gerçekleşmiştir.
Ödül Töreni
Şehir Ödülleri 2020 Ödülleri Ardahan Valisi Hüseyin ÖNER ev sahipliğinde, Ardahan Üniversitesi Aşık Şenlik Kültür Merkezinde Covid-19 önlemleri kapsamında sınırlı sayıda katılımcı ile ödül hak edenlere takdim edilmiştir.
Şehir Kampı
" Şehir Kampı 2020 " etkinliklerinin Covid-19 önlemleri kapsamında çevrimiçi olarak yapılması kararlaştırılmıştır.

“Şehir Ödülleri Türkiye 2020” etkinlikleri, Çıldır fotoğraf ve kıymetli misafirlere sunulan Covid-19 önlemleri altında hayata geçen Gala Yemeği ile ikici gün son bulmuş. 3. gün ise Ardahan Valisi Sayın Hüseyin ÖNER himayesinde Yanlızçam Kayak Merkezinde kahvaltı takdim edilerek kayak merkezinde katılımcılara eğlenmeleri için serbest zaman verilmiştir. Ayrıntılı etkinlik programı aşağıdaki gibidir;

Birinci Gün
22 Şubat 2021
İkinci Gün (Ardahan'ın Kurtuluşunun 100. Yılı)
23 Şubat 2021
Üçüncü Gün
Şehir Kampı 2020 (24 Şubat 2021)
09:00 15:00
Karşılama
Kars Havalananında Türkiye'nin dört bir yanından gelen misafirlerimiz karşılamış olup, sonrası Covid-19 tedbirleri kapsamında Ardahan Üniversitesi'ne ait araçlar ile Ardahan'a ulaşımları sağlıklı bir şekilde sağlanmıştır.
13.00 17.00
Konaklama
Karşılama sonrası tüm misafirlerimiz, istirahat etmeleri için otellerine bırakmış, otel konaklama listeleri oluşturularak tüm şehir içi ulaşım planları yapılmıştır.
19:00 20:00
Hoş geldiniz Yemeği
Ardahan Valisi Sayın Hüseyin ÖNER’in ev sahipliğinde, Covid-19 Pandemisi nedeni ile sınırlı sayıda misafire Ardahan'ın lezzetleri içeren bir menü çerçevesinde Hoş geldiniz yemeği takdim edilmiştir.
20.30 21.00
Tarihi Ardahan Kongre Binasında Kahve İkramı
Kurtuluşumuzun, bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Tarihi Ardahan Kongre Binasında ödül takdim edilecek liderlere Ardahan Valimizin, kahve ikramı yapılmış, bine büyük ilgi görüştür.
10:00-10:20
Buluşma
Tarihi Ardahan Kongre Binası önünde buluşma ve katılımcı kontrolü sonrası, Ardahan Valisi, Ardahan Üniversitesi Rektörü, ATSO Başkanı ile birlikte Çıldır Fotoğraflama ve İnceleme gezisi için Çıldır’a, yola çıkılmıştır.
08:30 15:00
Çıldır Fotoğraflama ve İnceleme Gezisi
Çıldır Kaymakamlığı ve Çıldır Belediyesi ev sahipliğinde Şeytan Kalesi ve Türkiye'de ilk defa kurulan, Çıldır Buz Şehri fotoğraflama noktaları ziyaret edilerek, incelenmiştir.
12:30 13:30
Donmuş Çıldır Gölü'nde Dondurma Gösterisi ve Öğle Yemeği
Eşsiz güzellikteki Çıldır Gölü üzerinde, Maraş Dondurmasının mucidi Kambur Ailesi'nin, Dondurması Gösterisi tüm misafirlerimizi unutamayacakları anlar yaşatırken, donmuş göl üzerinde atlı kızak ile gezi ve buz balıkçılarının balık avını deneyimleme fırsatını yakalayacaklar.
16:30 18:00
Kokteyl ve Maraş Geleneksel Lezzetleri
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BİBER ev sahipliğinde, Kanbur ailesi işbirliği ile kokteyl ve o esnada Ardahan Üniversitesi, Aşık Şenlik Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki özel alanda geleneksel yöntemlerle maraş dondurması yapımı ve Mado lezzetleri takdim edilmiştir.
18:10 20:10
"Şehir Ödülleri Türkiye" Ödül Töreni
Şehrimize Hoşgeldiniz mesajları sonrası ödül takdim töreni başlamıştır. Gelenekselleşen ve tüm katılımcıların merak ile beklediği bu yılkı Kültür ve Turizm Bakanlığının özel izni ile bir ilimizin müzesindeki nadide bir ödül objesi kandilin tanıtımı yapılarak ardından Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” organizasyonunu var edenlere teşekkür edilerek ilk kandiller takdim edilmiştir.
20:20 20:35
Mini Konser "Aşıklar Atışması"
Aşıkları ile nam salmış Ardahan’ın, aşıkları sazları ile Aşık Atışmasını icra edecekler.
20:40 22:00
"Şehir Ödülleri Türkiye" Ödül Töreni 2. Bölüm "Gala Yemeği"
Ardahan İş Ortağı Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, etkinlik esnasında ödül alan şehirlerin liderleri, akademisyenler ve bireylere yöresel lezzetlerin yer aldığı gala yemeği takdim edilmiştir.
09:00 09:50
Değer Yaratan Liderler Kahvaltısı
Ardahan Valisi Sayın Hüseyin ÖNER’in ev sahipliğinde, Ardahan’ı ziyaret eden tüm şehir liderleri ve ödül hak edenler onuruna liderlerin ve ödül hak edenlerin katılacağı, Değer Yaratan Liderler Kahvaltısı düzenlenecektir.
10:00 10:10
Türkiye Milli Şehir Ağı (Yaşayan Şehirler) Bilgilendirme Sunumu
Türkiye’nin kendi değerlerine özgü, Türkiye’nin ilk şehir ağının (Yaşayan Şehirler / Kentler) İzmir’de gerçekleşen toplantısından sonra, ikinci bilgilendirme sunumu kahvaltı sonunda yapılacaktır.
10:10 11:00
City Talk Türkiye "Tema: Değerleri Korumak"
Şehir Ödülleri Türkiye 2020 etkinlik içeriği ve program netleştiğinde tüm içerik ayrıntıları bu alanda paylaşılacaktır.
11:10 18:00
Türkiye'nin En İyileri Deneyim ve Bilgi Paylaşımı Oturumları
Tüm ödül hak eden şehirler temsil eden ve başvuruyu yapan profesyoneller, Şehir Ödülleri Türkiye kandilini ulaşmalarını sağlayan çalışmalarını diğer ödül alanlar ile bir sunum aracılığıyla paylaşarak, bilgi, tecrübe ve yaratıcılığın tüm ülkemize yayılmasına katkıda bulunacaklar.
11:20 13:00
Yalnızçam Kayak Merkezi Ziyareti (Liderlerin Katılımı İçin)
Dünyada nadir görünüp kristal kar taneleriyle bezenmiş, görsel açıdan olağanüstü bir renk cümbüşüne dönüşen Yanlızçam kayak merkezine gezi ve telesiyej ile zirveye çıkış etkinliği Ardahan Valiliği tarafından katılmak isteyen liderlerimiz için tavsiye edilmektedir.
İş Ortaklığı
[2020 Yılı Ardahan İş Ortaklarımız]
İş Ortaklığı Şehir Liderlerimiz

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” Ardahan Valiliği, Ardahan Üniversitesi İş Ortaklığı ve Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik İş Ortaklığı ile hayata geçmiştir.
.

Hüseyin ÖNER

[Ardahan Valisi]

Mehmet BİBER

[ARÜ Rektörü -Prof. Dr.]

Fahrettin TİLKİ

[AÇÜ Rektörü-Prof. Dr.]
İş Birliği
[2020 Yılı Ardahan İş Birlikleri]
İş Birliği Yapılan Şehir Liderlerimiz

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” İş Ortaklarımızın yanı sıra Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliği ile hayata geçmiştir.

Alper TAŞ

[Çıldır Kaymakamı]

K. Yakup AZİZOĞLU

[Çıldır B. Başkanı]

İbrahim TAŞDEMİR

[SERKA Genel Skr. - Dr.]
Ekip
[2020 Yılı Ardahan Organizasyon Ekibi]
Var Edenler

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan”  organizasyonuna Ardahan’dan katılan düzenleme kurulu üyeleri.

Cem GÜMRÜKÇÜ

[Vali Yrd. Valilik Tem.]

Mustafa GÜRBÜZ

[Vali Yrd. Valilik Tem.]

Alper TAŞ

[Çıldır Kaymakamı]

Kubilay ARAS

[Genel Sekreter]

Havva VANLI

[ARÜ Tem. Koordinatör]

Nurullah KARACA

[Koordinatör]
JÜRİ
[Jüri Üyelerimiz]
2020 Yılında Kimler Değerlendirdi?

Birbirinden kıymetli, alanlarında ülkemizdeki en önemli otoritelerin başında yer alan jüri üyelerimizin özgeçmişlerini incelemek için, isimlerinin üzerini tıklayabilirsiniz.

Ayşe KARDAŞ ERGEZEN

[Bakan Yardımcısı]

Seyit TORUN

[Yerel Yön. Sor. Gnl. Bşk. Yrd.]

T.C. Kültür ve Turizm B.

[Kurumsal Jüri Üyeliği]

Kenan TANRIKULU

[Eski Bakan, Vekil]

Firuz B. BAĞLIKAYA

[TÜRSAB Başkanı]

Sururi ÇORABATIR

[TÜROFED Başkanı]

Prof. Dr. Mustafa ILICALI

[Öğr. Ü. E. M. Vekili]

Müberra ERESİN

[TÜROB Başkanı]
ARTVİN
2020 Tanıtım Filmi

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 tanıtım filmi ve  Ödül Kategorileri…

2017
[Şehir Ödülleri Türkiye]

İzmir

 • Efes Kandili
 • 35 Ödül Takdimi
 • 500+ Misafir
 • Dika Fotoğraf Sergisi
2018
[Şehir Ödülleri Türkiye]

İzmir

 • Van Kandili
 • 500+ Misafir
 • 32 Ödül Takdimi
 • Kemeraltı Gezisi
 • Van Fotoğraf Sergisi
Arşiv
[2017 ve 2018 Yılı Şehir Ödülleri]
Merak Ettikleriniz?

Önceki yıllarda geçekleşen Şehir Ödülleri Türkiye, ödül hak edenlerine, jüri üyelerimize, ödül kandillerimize, programa, tüm etkinlik görsellerine ve diğer tüm ayrıntıları “İncele” sekmesini tıklayarak ulaşabilirsiniz…

 • Ödül hak edenler,
 • Ödül kandilleri,
 • Jüri üyelerimiz,
 • tüm etkinlik görselleri…
Galeri
[Video ve Fotoğraflar]
İzlermisiniz?

Önceki yıllarda hayat bulan etkinliklerimizden görsel materyaller ve tanıtım videolarımızı bu alandan ulaşabilirsiniz!

Barış MANÇO’nun Ödülü

Mini Konser

Tarihi Kandil “Efes”

DİKA Mardin Sergisi

GÖRÜŞLER
[Liderler Dedi ki]
Ne Söylediler?

Kıymetli yerel yönetim liderlerimizin Şehir ödülleri hakkındaki öz düşüncelerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

2
Ödül Töreni
1000
Üzeri Ağırlanan Misafir
13
Farklı Etkinlik
64
Takdim Edilen Ödül
Haber
[Bizden Haberler]
Neler Oluyor?

Size anlatmak istediklerimizi, paylaşmak istedik. Toplantılarımız, ziyaretlerimiz, etkinliklerimiz, basın bültenlerimiz, duyurularımız ve benzeri…

Van
[2018 Yılı]
Ödül Kandili

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının özel izni, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Van Kültür ve Turizm İl Müdürü, Van Müze Müdürü ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri’nin katılımları ile seçilmiştir.

Selçuklu dönemine ait tarihi kandil, DEU GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil YOLERİ yönetiminde 21 kişilik ekip tarafından anlamlandırılarak el işçiliği ile üretilmiştir.

500+
Katılımcı
26Adet
Ödül Kandili