Ali RENDAN

Görev
Genel Müdür
Kurum:
TURSAB, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
Uzmanlıkları:
Turizm Kültür, Eğitim, Akreditasyon
Lisans:
Radyo Televizyon Programcılığı

Sayın RENDAN,

TÜRSAB Sınav ve Belgelendirme Merkezi Eğitim Sistemleri Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. TURSAB Başkan danışmanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini icra etmiştir.

Özgeçmiş

1949 Tekirdağ doğumlu.

Radyo-Televizyon Programcılığı Bölümü lisans eğitimi almış olup, çalışma hayatına Turizm Bakanlığı’nda memur olarak başlamış daha sonra kontrolör, genel müdür yardımcısı görevlerinde bulunduktan sonra 2000 yılında emekli oldu.

Bakanlıkta 1980 yıllarında otelcilerin eğitilmesi, otellerin yıldızlama kriterlerinin hazırlanması ve uygulanmasında kontrolör olarak görev yaptıktan sonra genel müdür yardımcısı görevinden emekli oldu.

2000-2018 yıllarında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Merkez Danışmanı olarak görev yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde yer alan Türkiye Seyahat Acentaları ve Rehberler Birliği Meclisi’nin Akademik Danışmanlığı’nı sürdürmektedir.

Türkiye’ de, Mavi Bayrak, Okullarda Orman, Çevrenin Genç Sözcüleri, Yeşil Anahtar Projeleri’ni yürüten Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nda iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış ve halen Vakıf Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet vermektedir.

Seyahat acentalarında çalışan veya çalışmak isteyen kişilerin Mesleki Yeterlilik Kurumu’nca yetkilendirilmiş TÜRSAB Sınav ve Belgelendirme Merkezi Eğitim Sistemleri Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.