Ayşe KARDAŞ ERGEZEN

Görev
Bakan Yardımcısı
Kurum:
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Uzmanlıkları:
Sosyal Politikalar, STK, Kent ve İnsan
Yüksek Lisans:
Bahçeşehir Üniversitesinde Küresel Siyaset
Lisans:
İsveç Jönköping Üniversitesi
Lisans:
Boğaziçi Üniversitesi İşletme-Yönetim Bilişim Sistemleri

Sayın ERGEZEN,

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcılığı görevini icra etmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevi yanı sıra birçok Sivil Toplum kuruluşunda aktif görev aldı. Üsküdar Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Kadın ve Demokrasi Derneği temsilcilik başkanlığı yaptı. Halen KADEM YYK üyesi ve TÜRGEV genel kurul üyesidir.

Özgeçmişi

Ayşe KARDAŞ, 1980 yılında, Balıkesir Gönen’de doğdu. Babasının görevi nedeniyle Trablus’ta başladığı ilk öğrenim hayatını Gönen’de , Orta öğrenim hayatını ise İstanbul’da tamamladı. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme-Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. İsveç Jönköping Üniversitesin’de Uluslararası İşletme eğitimi aldı. Yüksek Lisansını Bahçeşehir Üniversitesinde Küresel Siyaset alanında yaptı.

İş hayatına Finansbank’ta yönetici olarak başladı. Daha sonra kendi işini kurdu. Bu dönemde İstanbul Ümraniye Belediye Meclis üyesi olarak seçildi.2009 yılında Başbakan Müşaviri olarak atandı. Oxford Üniversitesin’de Diplomasi eğitimi aldı. 2015 yılı Haziran seçimlerinde Balıkesir’den milletvekili adayı oldu.

Birçok Sivil Toplum kuruluşunda aktif görev aldı. Üsküdar Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Kadın ve Demokrasi Derneği temsilcilik başkanlığı yaptı. Halen KADEM YYK üyesi ve TÜRGEV genel kurul üyesidir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı görevi ardından, halen Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcılığı görevini icra etmektedir.

İhsan Efe’nin annesi olan Ayşe KARDAŞ, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Önemli Bilgilendirme!Şehir Ödülleri'nin Yeni Takvimi Açıklanacak...

Değerli adaylarımız geçmiş yıllardaki gibi bu yılda çok yoğun katılımınız için çok teşekkür ederiz.

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeni ile Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” gibi büyük çaplı organizasyonların en erken Eylül ayında yapılabileceği öngörülmektedir. Bu nedenle 15’i olan son başvuru tarihimizde değişiklik olacağı gibi Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” takvimi de iş ortaklarımız ve ilgili bakanlıklarımızla görüş alışverişi yapılarak revize edilecek, yeni takvim sosyal medya hesaplarımızdan ve web sayfamızdan sizlerle paylaşılacaktır.

Şehir Ödülleri Türkiye Sekretaryası