Demet AVŞAR

Görev
Genel Sekreter
Kurum:
İç Anadolu Belediyeler Birliği
Uzmanlıkları:
Yerel Yönetimler, Eğitim, Proje
Lisans:
Afyon Kocatepe Üniversitesi Tekstil Mühendisliği

Sayın AVŞAR,

Çukurova Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.İş sağlığı ve güvenliği uzmanıdır.  2010 yılına kadar özel sektörde İşletme ve Arge yöneticiliği yapmıştır.

Özgeçmişi

Demet Avşar ,1977 yılında ,Adana”da doğdu. İlköğrenim ve orta öğrenim hayatını Adana”da tamamladı. Lisans eğitimini 1996 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde tamamladı. İş sağlığı ve güvenliği uzmanıdır. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetiminde öğrenim hayatını devam etmektedir. 2010 yılına kadar özel sektörde İşletme ve Arge yöneticiliği yapmıştır.

2010 yılında kamu sektörüne geçerek T.C. Çukurova Belediyeler Birliği”nde Eğitim Koordinatörlüğü ve Proje Uzmanı olarak göreve başlamıştır. 2010 yılından bu yana K.K.T.C., Avusturya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Özbekistan, İspanya, İtalya gibi bir çok ülkelerin Yurt dışı Teknik Araştırma ve Bilgilendirme ziyaretlerinin Koordinatörlüğünü yaparak Belediye Başkanları ve meclis üyelerine bir çok ülkenin tarihi, kültür yapısını ve yerel yönetimlerinin faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatları oluşturmuştur. Yurt içinde de belediyelere mevzuat değişiklerini haberdar etmek ve hizmet kalitelerini arttırmak amacı ile Belediye Başkanlarına ve meclis üyelerine, belediyelerin atanmış personellerine yönelik Mevzuat Bilgilendirme toplantıları ve eğitim faaliyetlerinin koordinatörlüğünü yapmıştır.

2017 yılı Ocak ayı itibari ile Çukurova Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.