Doç. Dr. Funda AÇICI

Görev
Öğretim Üyesi
Kurum:
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Doktora:
Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü
Yüksek Lisans:
Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü
Lisans:
Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü

Sayın AÇICI,

Karadeniz Teknik Üniversitesi, İç Mimarlık bölümünde Öğretim Üyesi olarak akademik faaliyetlerini sürdürmektedir.

Özgeçmiş

1976 yılında Trabzon’da doğdu. İlk öğrenimini Trabzon 100. Yıl İlköğretim okulunda, orta öğrenimini ise Trabzon Fatih Lisesinde tamamladı. 1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İç mimarlık bölümüne girmeye hak kazandı. 2002 yılında bu bölümden mezun oldu. Aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsü İç Mimarlık anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. 2006 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı yıl Mimarlık bölümünde doktora eğitimine başladı. Yine 2006 yılında KTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümüne Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2013 yılında doktora eğitimini tamamladı. 2015 yılında KTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı.

Öğrenim sonrasında, 2008 yılında 1. Ulusal mobilya yarışmasında “Mutfak Tasarımı” kategorisinde ve 2011 yılında İstanbul için Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi yarışmasında “Taksi Durağı” kategorisinde son aşamaya kalmaya hak kazandı. 2017 yılında Şehir Ödülleri Türkiye kapsamında Bilim Işığı Ödülü “En iyi Proje” kategorisinde, araştırmacı olduğu “Konya-Sille’ de Geleneksel Dokunun Bir Yöntem Dahilinde Turistik Amaçlı Fiziksel Yenilemesi” 114K599 nolu TÜBİTAK projesi ile ödüllendirilmiştir.

Halen İç Mimarlık bölümünde Öğretim Üyesi olarak akademik faaliyetlerini sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir, evlidir ve iki çocuk annesidir.