Esra UYSAL

Görev
Genel Koordinatör
Kurum:
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği
Uzmanlıkları:
Yerel Yönetimler, Birlik ve STK'lar
Lisans:
Mersin Üniversitesi İşletme Bölümü

Sayın UYSAL,

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü görevini icra etmektedir. Aynı zamanda, 1 yıldır kurmuş olduğu sosyal sorumluluk projeleri adı altında onkolojide tedavi gören hasta ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardım ederek farkındalık yaratma çabasındadır. El Ele Ailesi isimli grup 8.000 gönüllüye sahiptir.

Özgeçmiş

Esra Uysal, 1982 yılında Mersin’de doğmuş, İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamlamıştır. Ticaret Meslek Lisesi muhasebe ve finans yönetiminde eğitimini görürken performansından ve başarılarından ötürü hem öğrencilik yapmış hem de özel bir hastanenin kadrolu personeli olarak iş hayatına atılmıştır. Daha sonra Mersin üniversitesi işletme bölümünden 2008 yılında mezun olmuş, bil fiil 19 yıldır devam eden aktif çalışma hayatının içerisine girmiştir.

Mersin Özel Doğuş Hastanesi, Özel Yenişehir hastanesi ve Özel Duygu Tıp Merkezinde orta düzey yöneticilik ve yönetici asistanlığı yapmıştır.

2012 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesinin gezici kreş projesinin içinde yer alarak ilk proje deneyimini gerçekleştirmiş olup bu vesileyle 2012 yılında kurulan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği’ne geçiş yaparak kariyerine; Barcelona, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Dubai gibi yurt dışı bağlantılarını organize ederek teknik inceleme fırsatlarına öncülük ederek devam ettirmiştir. Yurt içinde ise; Mersin, Ankara, Nevşehir, Antalya gibi birçok şehirde hizmet içi eğitimleri organize ederek seminerlere öncülük etmiştir.

Ayrıca bir ilke imza atarak ilk defa bir birliğin yürüttüğü AB Hibe Projesi Genç İstihdamın desteklenmesi “iş Akademisi Projesini” yürütücülüğünü yapmıştır. Birlik bünyesinde ücretsiz olarak birçok kursun faaliyete geçmesine öncülük eden Esra Uysal aynı zamanda, 1 yıldır kurmuş olduğu sosyal sorumluluk projeleri adı altında onkolojide tedavi gören hasta ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardım ederek farkındalık yaratma çabasındadır. El Ele Ailesi isimli grup 8.000 gönüllüye sahiptir. Mersinde bir köy okuluna bilgisayarlı laboratuvar kurulmasına öncülük etmenin yanı sıra, ihtiyaç sahibi ailelere yardım edilmesi konusunda aracı ve öncü olmuştur.

Halen Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü görevini icra etmekte olan, evli ve 1 çocuk annesi olan Esra Uysal, bir kitap ve web sitesi çalışması İçerisindedir.