Fahrettin TİLKİ

Görev
AÇÜ Rektörü-Prof. Dr.
Kurum:
Artvin Çoruh Üniversitesi
Doktora:
İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Silvikültür
Yüksek Lisans:
Texas A M University {Texas}, Ormancılık
Lisans:
Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği Bölümü

Sayın TİLKİ,

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörüdür. Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller Jüri Başkanıdır.

Özgeçmiş

Prof. Dr. Fahrettin Tilki 1969 yılında Araklı-Trabzon’da doğdu. 1991 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini, 1996 yılında Amerika Birleşik Devletleri Texas A&M Üniversitesi Orman Bilimi alanında yüksek lisansını ve 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Silvikültür Bilim dalında doktorasını tamamladı.

1992-1993 yılları arasında Trabzon Orman Bölge Müdürlüğünde yevmiyeli orman mühendisi ve Karadeniz Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1993 tarihinde Kafkas Üniversitesi Artvin Orman Fakültesinde araştırma görevlisi olarak göreve başladı ve Kafkas Üniversitesi adına yüksek lisans eğitimi için yurt dışında bulundu.

1998-2002 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. Kafkas Üniversitesi Artvin Orman Fakültesinde 2003 yılında Yrd. Doç. Dr. ve 2006 yılında Doç. Dr. kadrosuna atandı. 2011 yılında Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesinde Prof. kadrosuna atanmış olup 2012-2016 yıllarında Orman Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı olarak görev yaptı.

2017 yılından itibaren Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Fahrettin Tilki, evli ve 3 çocuk babasıdır.