Merve KILIÇ

Görev
Genel Sekreter
Kurum:
İZEV
Uzmanlıkları:
Engellilerin Yaşama Katılımı, STK
Yüksel Lisans:
Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme
Lisans:
Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü

Sayın KILIÇ,

İZEV Genel Sekreteri konumunu sürdürmekte, yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri üretmektedir.

Özgeçmiş

1985 yılında Balıkesir’de doğdu. İlkokulu Balıkesir’de okuduktan sonra ortaokul ve liseyi İstanbul’da Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde okuyarak 2003 yılında mezun oldu. Yüksek öğrenime başlayana kadar eğitiminin yanında spor dallarından Basketbol ile ilgilendi.

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde okuyarak 2008 yılında tamamladı. Ardından Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme alanında yükseklisans yaptı. Kariyerine sivil toplum faaliyetlerinde başlamaya karar verdi.

2014 yılından bu yana İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nda çalışmakta olan Merve Kılıç Genel Koordinatör olarak başladığı göreve 2017 yılından beri İZEV Genel Sekreteri konumunda sürdürmekte ve yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri üretmekte.

Yetkin olduğu alanlar; tarih ana bilim dalı, uluslararaası ilişkiler ana bilim dalı, iş geliştirme ve strateji yapılandırması, sosyal sorumluluk merkezli proje hazırlık, tasarım ve koordinasyonu, pr ve marka stratejileri.
İlgi alanları; felsefe ve sosyoloji okumaları, yaratıcı düşünce üzerine çalışmalar, destek gruplarını içine alan kaynaştırma programları, kişisel farkındalık öğretileri