Müberra ERESİN

Görev:
TÜROB Başkanı
Kurum:
Türkiye Otelciler Birliği
Uzmanlıkları:
Turizm, Konaklama
Eğitim:
Bath College – BTECH International in Hotel & Catering Management
Lisans:
Marmara Üniversitesi Ekonomi

Sayın ERESİN,

Eresin Turizm AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığının yanı sıra halen Türkiye Otelciler Birliği Başkanlık görevini sürdürmektedir. 2002 yılında Turizm ve Otelcilik dalında sektöre kazandırdığı yenilikler ve çalışma prensibiyle Turizm ve Otelcilik dalında yılın en Başarılı iş kadını ödülüne layık bulundu. 2003 yılında en iyi otel kategorisinde Genel Müdürü olduğu Eresin Crown Sultanahmet’te Skalite ödülüne layık görüldü.

Özgeçmişi

Nevşehir doğumlu Müberra Eresin, 3 yaşındayken ailesiyle İstanbul’a yerleşti, İlk okulu Hamdi Akverdi İlk okulunda bitirip orta ve lise eğitimini Ataköy Lisesinde tamamladı sonrasında Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler ’de okurken çalışma hayatına başlayıp sırasıyla Eresin Taxim Otel’de Muhasebe, Ön büro, Rezervasyon departmanlarında görev aldı.

Marmara Üniversiteden Ekonomist olarak mezun olup, 1989 yılında yabancı dil ve Otelcilik üzerine Eğitimine devam etmek için İngiltere’ye gitti.

Bath College – BTECH International in Hotel & Catering Management okurken bir taraftan da çalışmaya başladı. The Paragon Restaurant, Bath SPA Hotel ve sonrasında The Royal Cresent Hotel’ de de Houskeeping, Rezervasyon, Ön büro Büro ve Yiyecek & İçecek departmanlarında farklı görevler aldı. Bath Colloge’ den derece ile mezun olup 1993 yılında İstanbul’a döndü.

Sonrasında American Hotel & Motel Association diploma in Sales & Marketing Management American Hotel & Motel Association diploma in Food & Beverage Management, American Hotel & Motel Association diploma in Front Office Management Diplomalarını alan Müberra Eresin Türkiye’ye dönüşünde sırasıyla Eresin Taxim Hotel Rezervasyon Müdürlüğü, Eresin Taxim, Eresin Topkapı ve Eresin Crown Hotel – Satış Müdürlüğü yaptı. 2001 yılında açılan Eresin Crown Sultanahmet’te Genel Müdür olarak görev yapıp 2004 – 2008 yılları arasında Eresin Otellerinin Satış Direktörlüğünü üstlendi.2008 yılından bu güne kadar da Eresin Otellerinin Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

2002 yılında Turizm ve Otelcilik dalında sektöre kazandırdığı yenilikler ve çalışma prensibiyle Turizm ve Otelcilik dalında yılın en Başarılı iş kadını ödülüne layık bulundu. 2003 yılında en iyi otel kategorisinde Genel Müdürü olduğu Eresin Crown Sultanahmet’te Skalite ödülüne layık görüldü.

Eresin Turizm AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığının yanı sıra halen Türkiye Otelciler Birliği Başkanlık görevini sürdürmektedir.