Mustafa GÜRBÜZ

Görev
Vali Yrd. Valilik Tem.
Kurum:
Ardahan Valiliği
Lisans:
Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü

Sayın GÜRBÜZ,

Ardahan Vali Yardımcısıdır. Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” İl Koordinasyon ve Yürütme Kurulunda Ardahan Valiliğini ve Ardahan Valisini temsil etmektedir.

Özgeçmiş

1985 yılında Hatay’da doğdu. Lise öğrenimini Hatay’da, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı.
Askerlik hizmetini tamamlamasına müteakip Gümrük ve Ticaret Bakanlığında memuriyet hayatına başladı. Hatay Valiliğinde İl Planlama Uzman Yardımcısı iken açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2015 yılında Hatay Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam Adaylığı süresince İl merkez stajını Hatay Valiliğinde, Kaymakam Refikliği stajını Hatay/Samandağ ve Osmaniye/Kadirli ilçelerinde tamamladıktan sonra 2 ay süreyle Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş görevinde bulundu. 3 ay Tokat/Yeşilyurt ilçesinde Kaymakam Vekili görev yaptıktan sonra Bakanlık Merkez stajı kapsamında dil eğitimi aldı. Yüksek lisans ve dil eğitimi amacıyla 4 ay süreyle İngiltere’nin Portsmouth şehrinde bulunduktan sonra 103. Dönem Kaymakamlık kursunu “Başarı” ile tamamlayarak Isparta/Gönen Kaymakamlığına atandı. Ardından Amasya/Göynücek Kaymakamlığı görevini yürütmekte iken, 14.07.2020 tarih ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevine atanan Sayın Mustafa GÜRBÜZ, evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.