Necdet BÜYÜKBAY

Görev
Koordinatör
Kurum:
KSA, Taif, Cidde, Riyadh
Uzmanlıkları:
Uluslararası Ulaşım, Sürdürülebilirlik, Kırsal Turizm, Dünya Festivalleri
Yüksek Lisans:
İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme
Lisans:
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü

Sayın BÜYÜKBAY,

Profesyonel Koçluk unvanına da sahip Sayın Büyükbay, Koçluk ve danışmanlıkların yanı sıra TAV Holding sürdürülebilirlik ekibine liderlik etmiştir. Ulusal ve uluslararası projeler yürütmekte, uluslararası düzeyde etkinliklerde konuşmacı olarak görev almaktadır. Adnan Menderes Havalimanı Teknik Müdürü görevini sonrası şuan KSA, Taif, Cidde, Riyadh Genel Havacılık Terminallerinde Teknik Satış Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Özgeçmiş

1963 yılında doğmuştur. 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden, 2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde Yüksek Lisans Eğitiminden olarak mezun olmuştur.

Profesyonel iş yaşantısına 1987-1988 yılları arasında Bursa Güriş Makine’da Üretim Mühendisi olarak başlamıştır.

1989- 1990 yulları arasında Tüpraş İzmir Rafinerisinde Proje Mühendisi, 1990-1992 yılları arasında Bursa Bursa Çimento Fabrikası Koruyuca Bakım Şefi, 1994-2004 yılları arasında Philip Morris A.Ş. bünyesinde WCM Dünya Klasmanında Bakım ve Üretim Koordinatörü, 2004-2005 yılları arasında İzmir Jeotermal Enerji A.Ş. bünyesinde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini icra etmiştir.

TAV, İzmir, Adnan Menderes Havalimanı Teknik Müdürlüğü görevi ve TAV Holding bünyesindeki sürdürülebilirlik ekibine liderliğini icra etmiştir.

Profesyonel Koçluk unvanına da sahip Necdet Büyükbay, Koçluk ve danışmanlıkların yanı sıra şuan KSA, Taif, Cidde, Riyadh Genel Havacılık Terminallerinde Teknik Satış Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.Ulusal ve uluslarası projeler yürütmekte, uluslarası düzeyde etkinliklerde konuşmacı olarak görev almaktadır. İleri seviye ingilizce konuşabilen Büyükbay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sürdürülebilirlik ve Marka Alanında Konuşmaları;
• Passenger terminal expo 2013 at Cenevre de , ‘Sustainability, social, economical and environmental- From theory to practice’.
• Facilities Management Konferansı Istanbul 2012, ‘Life cycle cost and sustainability’
• Son beş yıldır Istanbuldaki Yeşil iş konferansında ‘Sürdürülebilirlik konusunda çeşitli konuşmalar
• EBRD ile ilişkilerde yönetim sorumlusu
• ACI, Uluslararası Havacılık Konseyi karbon yönetimi programı 2010 dan beri uygulama lideri
• ACI 2010 Çevresel yenilikçilik ödülü liderliği
• 2013 yılında sürdürülebilir Kalkınma derneği inovatif yenilikçilik ödülü liderliği
• Sürdürlülebilir Markalar Konferansı, konuşmacılığı