Şebnem BEŞİR

Görev
Kariyer M. Md.-Doç.
Kurum:
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Uzmanlıkları:
Cazibe Merkezleri, Mekansal Planlama, Mimari
Doktora:
Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri, Mimarlık
Yüksek Lisans:
Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri, İç Mimarlı
Lisans:
Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık

Sayın BEŞİR,

Karadeniz Teknik Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürlüğü görevini icra etmektedir. KATÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesidir.

Özgeçmiş

1980 yılında Kars’ta doğdu. İlkokulu Kars Fevzi Paşa İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Kars Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde başladığı yüksek öğrenimini 2003 yılında tamamladı. Aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü kadrosuna İç Mimarlık bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2008 yılında Ankara Bayındırlık ve İskan Bakanlığı detay şubede, 2010 yılında Ankara Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğünde mimar olarak görev aldı. 2011 yılından itibaren Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2016 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak görevini sürdürmektedir. Öğrenim sonrasında, 2005 yılında Ev Mobilyasında Yeni Tasarımlar 1. Ulusal Tasarım Yarışmasında “Yemek Odası” kategorisinde 3.’lük ödülü kazandı. 2006 yılında Almanya’da Ulusal “Wettbewerb Tower Vision Award” adlı Kolaj yarışmasında 3.’lük ödülü kazandı. 2006 yılı bahar yarıyılında Erasmus bursu ile Almanya’da Fachhochschule Coburg University of Applied Science’ta öğrenim gördü. 2006 yılında Ev Mobilyasında Yeni Tasarımlar 2. Ulusal Tasarım Yarışmasında “Yemek Odası” kategorisinde mansiyon ödülü kazandı. 2017 yılında Şehir Ödülleri Türkiye kapsamında Bilim Işığı Ödülü “En iyi Proje” kategorisinde, yürütücüsü olduğu “Konya-Sille’ de Geleneksel Dokunun Bir Yöntem Dahilinde Turistik Amaçlı Fiziksel Yenilemesi” 114K599 nolu TÜBİTAK projesi ile ödüllendirilmiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarını sürdürmekte, İngilizce ve Almanca bilmektedir.