[ 30 Ağustos 2020 by celsus 0 Comments ]

İbrahim TAŞDEMİR

Dr. TAŞDEMİR,

Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteridir.

Özgeçmişi

1982 yılında Ağrı´nın Hamur ilçesinde doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu.

Yüksek Lisans eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “Boğaz Geçişlerinin İstanbul Üzerinde Oluşturduğu Sosyo-Ekonomik Değişimlerin CBS Ortamında İncelenmesi” teziyle tamamladı.

Doktorasını, İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü’nde “Düzey II Bölgelerinde Kalkınma Modeli Oluşturmada Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Rolü: LUCIS Modeli Yaklaşımı” teziyle bitirdi.

2003 – 2004 tarihleri arasında özel sektörde proje müdürü, GIS uzmanı ve kontrol mühendisi olarak Kadastro Yenileme ve Kent Bilgi Sistemleri konularında çalışmalar yaptı.

2004-2010 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinde Ar-Ge koordinatörü ve Kontrol Mühendisi olarak gayrimenkul geliştirme, değerleme, CBS, imar uygulamaları konularında çalışmalar yaptı.

2010–2012 tarihleri arasında Serhat Kalkınma Ajansı’nda Araştırma, Strateji Geliştirme ve Planlama Birim Başkanı olarak çalıştı. Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars illerinden oluşan TRA2 Bölgesi 2010-2013 Bölge Planı başta olmak üzere Bölgenin kalkınması için araştırma raporlarının hazırlanması, işbirlikleri kurulması, ulusal ve uluslararası organizasyonların yapılması çalışmalarını yürüttü.

2012-2015 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde Bölge Şefi, Kontrol Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı olarak çalıştı.

Bölgesel Kalkınma ve Coğrafi Bilgi Sistemleri başta olmak üzere çeşitli konularda ulusal ve uluslararası birçok akademik yayını olan Taşdemir, 2013-2014 eğitim yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak bir dönem yüksek lisans dersleri verdi.

Nisan 2015 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı İzleme, Değerlendirme ve Koordinasyon Daire Başkanlığı görevine atandı. Mart 2017 tarihinde Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Emlak Daire Başkanlığına atandı. Burada, başta Milli Eğitim Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri (MEBCBS) olmak üzere birçok projeyi başarıyla hayata geçirdi.

Daire Başkanı olarak görev yaparken 3 Eylül 2020 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) Genel Sekreter olarak atandı.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, SPK lisanlı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olan Taşdemir, aynı zamanda birçok STK’da yönetici ve üye olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Dr. İbrahim Taşdemir evli ve 3 çocuk babasıdır.

[ 14 Şubat 2020 by celsus 0 Comments ]

K. Yakup AZİZOĞLU

Sayın AZİZOĞLU,

Artvin Şavşat İlçesi Belediye Başkanıdır. 1982 yılında Emniyet Teşkilatına katılarak 2002 yılına kadar İzmir, Ağrı, Bursa illerinde görev yapmıştır.

Özgeçmiş

1957 yılında Ardahan’ın Çıldır ilçesinde doğan Azizoğlu Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezunu oldu. 1982 yılında Bolu Vergi Dairesi’nde memur olarak meslek hayatına atıldı. Sırasıyla Çıldır Mal Müdürlüğü, Ardahan Posof Mal Müdürlüğü, Hopa Mal Müdürlüğü’nde görev yaptı.

1994 yılında Hopa Vergi Dairesine kurucu müdür olarak atandı. Bir yıl sonra Sarp Sınır Kapısına Gümrük Saymanlık Müdürü olarak görev başına getirildi. 1996-1999 yılları arası Türkiye Gürcistan Sınır Ticareti Değerlendirme Kurulu’na üyeliği bulunuyordu. 1999 yılında İstanbul Beşiktaş Mal Müdürlüğü’ne atandı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğü’ne Saymanlık Müdürü oldu. 2010 yılında Kocaeli Kandıra Mal Müdürlüğü’nden emekli oldu.

Beşiktaş Kongre Asil Üyeliği bulunan olan Kemal Yakup Azizoğlu, Çıldır Belediye Başkanı olarak görevini sürdürüyor.

Azizoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

[ 14 Şubat 2020 by celsus 0 Comments ]

Alper TAŞ

Sayın TAŞ,

Ardahan Çıldır İlçesi Kaymakamı, Ardahan Vali Yardımcısı Vekilidir.

Özgeçmiş

12.06.1987 tarihinde Ankara´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara´da tamamladı.

2010 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı.

2012 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığında Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı.

2015 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Çankırı Kaymakam Adayı olarak atandı. Niğde ili Bor ilçesi ve Balıkesir ili Ayvalık ilçelerinde kaymakam refikliği stajlarını tamamladı. 2016 yılında Kütahya ili Çavdarhisar ilçesinde kaymakam vekili olarak görev yaptı. 2017-2019 yılları arasında Afyonkarahisar İli İhsaniye ilçesi kaymakamı olarak görev yaptı.

07 Ağustos 2019 tarih ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı İle Ardahan İli Çıldır İlçe Kaymakamı görevine atanan Kaymakam TAŞ iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.