gokhan-yildiz-sehir-odulleri-istanbul
[ 15 Şubat 2020 by celsus 0 Comments ]

Gökhan YILDIZ

Sayın YILDIZ,

Galasaray Türk Telekom Arena Stat Müdürü, Cidde Kral Abdullah Spor Şehri’nin kuruluş danışmanlığı, maar Türkiye Direktörlüğü, Zorlu Center’da Proje Yönetim Müdürü görevlerini icra etmiştir.

Özgeçmiş

1965 yılında İstanbul doğmuştur. 1988 yılında United States International University, San Diego, California’da, Uluslararası İşletme, 1990 yılında University of Nevada Las Vegas’da, Turizm Otel İşletme Yönetimi eğitimi almıştır.

Profesyonel iş yaşantısına 1990-1992 yılları arasında The Empress Hotel of La Jolla’da (San Diego, California, USA.) Ön Büro Müdürü olarak başlamıştır. 1992-1994 yılları arasında Türkiye’de Turizm Yatırım ve Ticaret Bankasında, Finansal Analiz Uzmanı, görevinin ardından tekrar 1994-1997 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, The Empress Hotel of La Jolla’da, Satış Müdür Yardımcısı pozisyonunda görev almıştır.

1998-2002 yılları arasında 350 odalı, 100 oturum kapasiteli restoran ve 150 oturum kapasiteli Sport lounge restoran’lı, 5 yıldızlı Princess Hotel’de, Operasyon Müdürü, 2003–2005 yıllarında Memorial Hospital”da, Otel Hizmetleri Koordinatörü, 2005 – 2007 yılları arasında 350.000 metre kare arazi üzerine kurulu, Pegasos Palace Hotel’de (Sarıgerme, Türkiye) Genel Müdürlük yapmıştır.

2007-2010 yılları arasında, İşletme Müdürü olarak yönetimindeki 150 kişilik kadro ile, üç ayrı blok ve toplam 75.000 metrekare ofis alanından oluşan yapı Kredi Plaza’da toplam 37 değişik firmaya tesis yönetim hizmetleri verilmiştir. Bu firmaların arasında kendi sektörlerinde, Türkiye’nin ilk 500 sıralamasında olan Yapı Kredi Bankası, Çukurova Holding, Genel Denizcilik, Koray İnşaat ve Gayrimenkul ve uluslararası tanınmışlıkları olan IBM, Levis, KPMG, Michelin, Milupa, Calyon Bank, Coface, Hamburg Sud gibi firmalar bulunmaktadır.

2010-2012 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü futbol takımı için yapılmakta olan yeni çok amaçlı stadı 190.000 metrekare alan üzerine,155 özel loca ve 52.000 koltuk kapasiteli Türk Telekom Arenanın açılış ve çok amaçlı stadyumun devam eden operasyonlarının hazırlanması için AEG Tesis Yönetimi Galatasaray Kulübü tarafından Stat Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Türkiye futbol ligi ve Avrupa futbol ligleri maçları dışında, ek olarak stadyum konser, toplantı ve ziyafetler de dâhil olmak üzere çeşitli etkinlikler sahne için planlanıp gerekli organizasyon çalışmaları yapılmıştır.

2013 ve 2014 yılarında, yaklaşık 750.000 m2 kapalı alana ve 72.000 m2 yeşil alana sahip olan Türkiye’nin ilk tek lokasyon da beş ayrı fakat tamamen bir birleri ile fonksiyonel olarak entegre olmuş; Rezidans, Alışveriş Merkezi, Otel, Kültür Sanat Merkezi, Ofislerden oluşan Zorlu Center’da Uluslararası TSP –Total Solution Provider Tesis yönetimi firmasının Proje Yönetim Müdürü olarak görev almış, tesisin açılışını yapmıştır.

2015 Yılında Suudi Arabistan”da projesi 2009″da onaylanan ve stadının çatısı mücevhere benzetildiği için “Çölün Mücevheri” adı verilen 3 milyon metrekare alanda kurulan Kral Abdullah Spor Şehri’nin uluslararası kıdemli danışmanlığı hizmetini vermiştir. Dubai Merkezli dünyanın en büyük alışveriş merkezini işleten, 2016 yılında Türkiye pazarına giren, Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi ve karma gayrimenkul yatırımını (2, 5 Milyar dolarlık otel, ofis, residence ve avm) yapan Emaar’da operasyon direktörlüğü görevini yürütmüştür.

sehir-odulleri-doc-dr-sebnem-ertas-besir-yasayan-sehirler-katu
[ 13 Şubat 2020 by celsus 0 Comments ]

Şebnem BEŞİR

Sayın BEŞİR,

Karadeniz Teknik Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürlüğü görevini icra etmektedir. KATÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesidir.

Özgeçmiş

1980 yılında Kars”ta doğdu. İlkokulu Kars Fevzi Paşa İlkokulu”nda, ortaokul ve liseyi Kars Anadolu Lisesi”nde tamamladı. 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde başladığı yüksek öğrenimini 2003 yılında tamamladı. Aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü kadrosuna İç Mimarlık bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2008 yılında Ankara Bayındırlık ve İskan Bakanlığı detay şubede, 2010 yılında Ankara Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğünde mimar olarak görev aldı. 2011 yılından itibaren Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2016 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak görevini sürdürmektedir. Öğrenim sonrasında, 2005 yılında Ev Mobilyasında Yeni Tasarımlar 1. Ulusal Tasarım Yarışmasında “Yemek Odası” kategorisinde 3.”lük ödülü kazandı. 2006 yılında Almanya”da Ulusal “Wettbewerb Tower Vision Award” adlı Kolaj yarışmasında 3.”lük ödülü kazandı. 2006 yılı bahar yarıyılında Erasmus bursu ile Almanya”da Fachhochschule Coburg University of Applied Science”ta öğrenim gördü. 2006 yılında Ev Mobilyasında Yeni Tasarımlar 2. Ulusal Tasarım Yarışmasında “Yemek Odası” kategorisinde mansiyon ödülü kazandı. 2017 yılında Şehir Ödülleri Türkiye kapsamında Bilim Işığı Ödülü “En iyi Proje” kategorisinde, yürütücüsü olduğu “Konya-Sille’ de Geleneksel Dokunun Bir Yöntem Dahilinde Turistik Amaçlı Fiziksel Yenilemesi” 114K599 nolu TÜBİTAK projesi ile ödüllendirilmiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi”nde Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarını sürdürmekte, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

omer-dincer-sehir-odulleri-yasayan-sehirler
[ 13 Şubat 2020 by celsus 0 Comments ]

ÖMER DİNÇER

Sayın DİNÇER,

ATV”de Koordinatörlük, Kanal 6 ve Sabah Grubu’nda Genel Müdürlük, Müzik sektöründe sendika başkanlığı,  Göztepe Spor Kulübü”nde Genel Müdürlük ve İzmir Gücü Spor Vakfı’nda (İzvak) Başkan Yardımcılığı görevlerini icra etmiştir.

Özgeçmiş

İlk ve orta eğitimini İzmir Çamlaraltı Koleji”nde, lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Daha sonra gazeteciliğe olan ilgisinden dolayı, 84 yılının başında, Sabah Gazetesi”nde göreve başlamıştır. ATV”de Koordinatörlük, Kanal 6 ve Sabah Grubu’nda Genel Müdürlük, Müzik sektöründe sendika başkanlığı, bir yapı kooperatifinde başkanlık, Göztepe Spor Kulübü”nde Genel Müdürlük ve İzmir Gücü Spor Vakfı’nda (İzvak) Başkan Yardımcılığı görevlerini icra etmiştir.

Halen Yenigün Gazetesi ve Yenigün TV. İmtiyaz sahibi olan Sayın Dinçer, 6 kıtadan 100’den fazla ülkeyi ziyaret etmiş olup, her ayın ortalama 20 gününü günümüzdede yeni destinasyonları keşif amacıyla yurt dışında geçirmektedir.

sehir-odulleri-h-alper-akin-celsus-ajans-yasayan-sehirler-gri
[ 13 Şubat 2020 by celsus 0 Comments ]

Alper AKIN

Sayın AKIN,

Celsus Ajans ve Yaşayan Şehirler Platformu Kurucu Başkanıdır. Şehir Eğitimleri Enstitüsü Kurucusu, Şehir Ödülleri Türkiye direktörüdür. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Lisans, Dokuz Eylül Üniversitesi Pazarlama Programı Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Özgeçmişi

1980 yılında İzmir’de doğmuştur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde; Yüksek Lisans eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Ürün Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalı, Pazarlama Programında tamamlamıştır.

Sayın Akın, profesyonel iş yaşantısına 1997 yılında ülkemizin o dönem önemli kuruluşlarından olan Koç Holding Bünyesinde olan MİGROS Türk T.A.Ş.’de başlamış, 2006 yılında sektör değişikliği yaparak giyim sanayinin önemli markalarından KIĞILI bünyesinde devam etmiştir.

Her iki markada da yönetici pozisyonunda görev alan Akın, 2008 yılında yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Sayın Akın, yüksek lisans tez konusu belirlerken ülkemizde daha önce çok az akademisyenin çalışmış olduğu ve pek bilinmeyen kent markalaması üzerine araştırma yapma kararı almıştır.

Özel ilgi ve merakı üzerine “Kentsel Pazarlama Sürecinde Kentlerin Kimlik Arayışı; İzmir Kent Kimliği Oluşturmada Kanaat Önderleri ve Yabancı Misafirler Üzerinde Bilinirlilik Ve Algı Araştırması” adlı tez çalışmasını hazırlamıştır. 28 ülkeden, 575 yabancı misafir ve 43 kent yöneticiyle iki aşamalı olarak tamamlanan çalışma, bu konuda ülkemizde yapılan en kapsamlı projeler arasındadır. Akın, yaptığı araştırma ile birlikte 2008 yılında Türkiye’nin ilk kentsel markalama web sitesini “Marka Şehir İzmir” adıyla yayınlamıştır. Geniş ilgi gören bu web sayfası, ulusallaşma adımları ile ‘‘kentselpazarlama.com’’ domaini ile yayın hayatına devam etmektedir. Ayrıca araştırması ile tetikleyicileri arasında olduğu, Türkiye’nin ilk markalaşma çalışmasını gerçekleştirme gayreti içinde bulunan İzmir’in, markalaşma çalışmalarına, dönemin İzmir Valisi Mustafa Cahit KIRAÇ tarafından davet edilen Akın, bir kentin markalaşma süreci içinde yapabileceği hayati yanlışları gözlemleme ve süreci deneyimleme şansına ulaşmıştır.

Bu süreçte ülkemizin kentsel markalama ajansı eksikliğini fark eden Sayın Akın, 2010 yılında Türkiye’nin ilk kentsel markalama ajansı, Celsus Ajans’ı kurmuştur.

Akın, 2013 yılında global düzeyde dünyanın bir çok noktasında önemli kent markalama projeleri tamamlamış olan Dünya Turizm Örgütü tarafından hazırlatılan Şehir Markalama El Kitabının yazarı Tom BUNCLE başkanlığındaki Yellow Railroad Destinasyon Markalama Ajansı ile proje
bazlı iş ortaklığı kurmuştur.

2014 Yılında Yaşayan Şehirler Projesini hayata geçirerek, Yaşayan Şehirler Platformunu kurmuştur.

2015 yılında ülkemizdeki Kentsel Pazarlama ve Markalama eğitimi ve konu uzmanı eksikliğini gidermek amacıyla projelendirdiği eğitim programını, Şehir Eğitimleri Enstitüsünü kurarak hayata geçirmiştir.

Aynı yıl Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile yaptığı ortaklık anlaşması ile Türkiye’de ilk defa Kentsel Pazarlama ve Markalama Uzmanlığı Sertifika Eğitim Programı’nı planlanlayarak hayata geçirmiştir.

2017 ve 2018 yıllarında Şehir Ödülleri Türkiye ödüllerini düzenleyerek, farklı şehirlerden Valileri, Belediye Başkanlarını, Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlerini, Sivil Toplum Örgütü Liderlerini veSanatçıları bir araya getirip ödüllendirirken doğru uygulama ve uygulayıcıları buluşturmuştur.

Sayın Akın, halen Celsus Destinasyon Danışmanlık Ajansı “Yaşayan Şehirler Platform Başkanlığı görevlerini icra etmektedir. Sayın Akın, konu üzerine akademik ve profesyonel düzeyde çalışanların hala çok az olduğu ülkemizde, kentsel pazarlama (kent markalaması) konusunda güçlü bir ekip ile birlikte, çalışmalarına devam etmekte, danışmanlık hizmeti vermekte, kentsel pazarlama ve markalama alanında araştırmalar yapmakta, projeler üretip uygulamakta, konuşmacı ve köşe yazarlığı çalışmalarına devam etmektedir.