[ 7 Şubat 2021 by celsus 0 Comments ]

Şehir Ödülleri Liderleri Ardahan’da Buluşturuyor!

Genesis Expo will gather over 5,000 CTOs in one place, and about another 11,000 engineers. If you are a first time dev at Expo this post should help you think about your trip.

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 Ardahan valiligi-vali-huseyin-oner-baskan-h-alper-akin-rektor-prof-dr-mehmet-biber-cetin-demirci

Her yıl yoğun katılım ile şehir liderleri ve profesyonellerini İzmir’de buluşturan, Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan, Şehir Ödülleri, diğer şehirlerden gelen yoğun ev sahipliği istekleri üzerine, yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucu Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yılını kutlayacak Ardahan’da takdim edilmesine karar verildi.

Ardahan Valiliğinde gerçekleşen, Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” karar toplantısına, Ardahan Vali’si Sayın Hüseyin Öner, Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu Başkanı Sayın Alper AKIN, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BİBER ve Şehir Ödülleri Türkiye organizasyonunu Ardahan’a kazandıran, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Çetin DEMİRCİ ve ilgili vali yardımcıları, üniversite temsilcileri katıldı.

Alınan kararlara göre, Türkiye’nin, öncü ve gerçek şehir ödülleri, “Şehir Ödülleri Türkiye” bu yıl, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanlığı destekleri, Ardahan Valiliği, Ardahan Üniversitesi İş Ortaklığı ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğü, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı ve Yaşayan Şehirler Platformu iş birliği, Celsus Kentsel Pazarlama ve Destinasyon Danışmanlık Ajansı organizatörlüğünde, ayrıca bürokratlar, siyasal partilerimizin yerel yönetimden sorumlu genel başkan yardımcıları, sivil toplum ve ticari örgütler, belediye birlikleri, kalkınma ajansları, sanatçı, profesyonel ve akademisyenlerin ise destekleri ile Ardahan’ın kurtuluşunun 100. Yılında, 22/23/24 Şubat’ta, Ardahan’ın kültürel, doğal ve folklorik zenginliklerini ulusal düzeyde tanıtmak amacıyla Covid-19 tedbirleri kapsamında azami önlem ile Ardahan’da, düzenlenecek.

Ticari kaygı ve kâr amacı güdülmeden, şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek, diğer kentlerdeki paydaşlar ile buluşturmak, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirmek amacı, siyaset üstü bakış açısıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak çok yoğun katılım ile düzenlenen Şehir Ödülleri’nin birincil amacı şehir paydaşlarının süreç farkındalığının arttırılması, kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, öncü ve faydalı uygulamaların örnek gösterilmesi, diğer kentlerdeki paydaşlar ile paylaşılması, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirilmesi, fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zemin oluşturmasıdır. Ödüller ile paydaşlar arası iletişimin kuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle konu üzerine çalışan akademisyenler ile kent yönetici ve kanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılar ve kentin geleceğine yön verebilecek çevrelerin birbirlerinden etkilenmesi hedeflenen ödüllerde bu yıl, Özel Ödüller kapsamında, şehirlerine dokunarak geleceklerini değiştiren, ülkemizin 3 önemli değerine Şehre Adanmış Yaşam Özel Ödülü, Şehri Temsil Hemşehri Ödülü ve Şehrine İnananlar Özel Ödülü takdim edilecek. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller kategorisinde ise 4 akademisyene başarılı çalışmalarının sonucu ödül takdim edilecek. Umut Işığı Temalı Paydaş ödülleri kapsamında ise, şehirlerini temsilen 4 büyükşehir belediyesi, 1 İl belediyesi, 1 Üniversite, 2 Kaymakamlık, 2 Kalkınma Ajansı, 1 Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 9 ilçe belediyesi, 1 Ticaret ve Sanayi Odası, 1 Ticaret Borsası ve 1 belde belediyesi ekipleri ile birlikte ödül almaya Ardahan’a gelecek.

Türkiye’nin En Prestijli ve Zorlu Ödülleri Arasında!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel izni ile 2017 yılında Efes Müzesine ait İzmir’i temsil eden Helenistik dönem, 2018 yılında Van Müzesine ait Van’ı temsil eden Selçuklu dönemi tarihi kandillerin ödül olarak takdim edildiği etkinliklerde, ülkenin alanlarında enlerinden oluşan jüri üyelerine sırasıyla Cem SEYMEN ve Fatih TÜRKMENOĞLU jüri başkanlığı yapmıştı.

Ön başvuru, başvuru, ön değerlendirme ve jüri değerlendirme süreçlerinin 4 ay sürdüğü zorlu bir değerlendirme süreci sonrası, Şehir Ödülleri’nin, Ardahan’in, kültürel ve doğal değerlerinin tüm misafirlere daha iyi aktarılabilmesi için, donmuş Ardahan Çıldır gölünün tim katılımcılar tarafından deneyimlenmesi ve Ardahan’ın kurtuluş gününde yapılması kararlaştırıldı. 2017 ve 2018 yıllarında toplam 1000’in üzerinde misafirin ağırlandığı, Barış MANÇO, Prof. Dr. YILMAZ BÜYÜKERŞEN, Lucian ARKAS ve Ahmet Nazif ZORLU ile birlikte 53 kent lideri ve 7 akademisyenin şehirleri adına ödül aldığı, 13 farklı etkinlik ile unutulmaz saatlerin yaşandığı, Şehir Ödülleri’nde, bu yıl katılımcılar yeniliklere şahit olacak.

Donmuş, Ardahan Çıldır Gölü Üzerinde Maraş Dondurması Gösterisi!
22 Şubat akşamı, Ardahan Valisi Sayın Hüseyin ÖNER’in, “Ardahan’a Hoş Geldiniz Yemeği” ile başlayacak etkinliklerde, Tarihi Ardahan Kongre Binasında liderlere kahve ikramı ile devam edilecek, 23 Şubat sabahı, Çıldır Gölü, Türkiye’de ilk defa kurulan, Çıldır Buz Şehri ve Şeytan Kalesi Fotoğraflama ve İnceleme Gezisi Çıldır Kaymakamı Alper TAŞ ve Çıldır Belediye Başkanı Kemal Aziz YAKUPOĞLU’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Ardahan’ın en önemli kimlik unsurlarından, eşsiz güzellikteki uçsuz bucaksız Çıldır Gölü üzerinde, Kahramanmaraş’ın, en önemli kimlik unsurlarından Maraş Dondurmasının mucidi Kambur Ailesi üyelerinden, MADO yönetim kurulu üyesi Atilla KANBUR tarafından Maraş Dondurma Gösterisi gerçekleştirilecek. Donmuş göl üzerinde atlı kızak ile gezi, kendilerine has yöntemleri ile buz balıkçılarının balık avı tüm katılımcılara unutamayacakları anlar yaşatacak.

Şehir Ödül

Bir yanıt yazın