[ 14 Mayıs 2018 by celsus 0 Comments ]

Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Ödül Kandili Van’da Seçildi

Genesis Expo will gather over 5,000 CTOs in one place, and about another 11,000 engineers. If you are a first time dev at Expo this post should help you think about your trip.

İzmir ve Van, Şehir Ödülleri Türkiye 2018’de işbirliğine gidiyor. 2018 yılında tüm Türkiye’den ödülhak edenlere ve seçkin jüri üyelerine takdim edilecek kandil, Van Valiliğinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıyla “Van” ilinden seçildi.

Her yıl, şehir paydaşlarının hayata geçirdiği, kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, iyi uygulamaların örnek gösterilmesi ve yeni proje ve uygulamalar için ortak zemin oluşturması amacıyla düzenlenen Şehir Ödülleri Türkiye’yi bu yıl Van’ın tarihi kandili aydınlatacak.

Van’ı ve tarihi değerlerini temsil edecek

2017 yılında Efes Müzesine ait bir Helenistik dönem kandilinin ödül olarak takdim edildiği etkinlik için, birçok şehir içinden güneşin ülkemize doğduğu Van Şehri’ne ait bir kandil, Van Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Kandil Seçim toplantısında seçildi.Toplantıda, 19 Temmuz 2018 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehirler Platformu akademik işbirliği ile İzmir Sabancı Kültür Merkezi’nde hayata geçirilecek “Şehir Ödülleri Türkiye 2018” etkinliğinde Van şehrinin tarihi değerlerine, coğrafyasında geçmişte yaşamış medeniyetler ve kültürlerine dikkat çekmek, amacıyla Van’ı ve tarihi değerlerini temsil edecek bir yağ kandilinin ödül olarak verilmesi kararlaştırıldı.

Seçilen tarihi kandil, Van Büyükşehir Belediyesi’nin Ödül Sponsorluğunda, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanacak.

VAN’ı Tanıtacak Fotoğraf Sergisi Açılacak

Etkinlikte ayrıca Türkiye’nin bir çok köşesinden Valilerin, Belediye Başkanlarının, ünlü sanatçıların, iş adamlarının, şehir ve sivil toplum liderlerinin, akademisyenlerin katılımcı olduğu etkinlik fuaye alanında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Van Fotoğrafçılar Derneği işbirliğiyle 50 fotoğraflık Güneşin Başkenti “VAN” temalı Van’ın tarihi, kültürel ve doğal değerlerini aktaracak fotoğraf sergisi açılacak. KİMLER KATILDI Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nu, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Aslanertik ile Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı H. Alper Akın’ın ziyaretleri ile başlayan toplantıya, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Van Urartu Müze Müdürü Erol Uslu ve DAKA Dış İlişkiler ve Fonlar Birimi Birim Başkanı Harun Örnek katıldı.

Bir cevap yazın