[ 24 Ağustos 2020 by celsus 0 Comments ]

Müberra ERESİN

Sayın ERESİN,

Eresin Turizm AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığının yanı sıra halen Türkiye Otelciler Birliği Başkanlık görevini sürdürmektedir. 2002 yılında Turizm ve Otelcilik dalında sektöre kazandırdığı yenilikler ve çalışma prensibiyle Turizm ve Otelcilik dalında yılın en Başarılı iş kadını ödülüne layık bulundu. 2003 yılında en iyi otel kategorisinde Genel Müdürü olduğu Eresin Crown Sultanahmet’te Skalite ödülüne layık görüldü.

Özgeçmişi

Nevşehir doğumlu Müberra Eresin, 3 yaşındayken ailesiyle İstanbul’a yerleşti, İlk okulu Hamdi Akverdi İlk okulunda bitirip orta ve lise eğitimini Ataköy Lisesinde tamamladı sonrasında Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler ’de okurken çalışma hayatına başlayıp sırasıyla Eresin Taxim Otel’de Muhasebe, Ön büro, Rezervasyon departmanlarında görev aldı.

Marmara Üniversiteden Ekonomist olarak mezun olup, 1989 yılında yabancı dil ve Otelcilik üzerine Eğitimine devam etmek için İngiltere’ye gitti.

Bath College – BTECH International in Hotel & Catering Management okurken bir taraftan da çalışmaya başladı. The Paragon Restaurant, Bath SPA Hotel ve sonrasında The Royal Cresent Hotel’ de de Houskeeping, Rezervasyon, Ön büro Büro ve Yiyecek & İçecek departmanlarında farklı görevler aldı. Bath Colloge’ den derece ile mezun olup 1993 yılında İstanbul’a döndü.

Sonrasında American Hotel & Motel Association diploma in Sales & Marketing Management American Hotel & Motel Association diploma in Food & Beverage Management, American Hotel & Motel Association diploma in Front Office Management Diplomalarını alan Müberra Eresin Türkiye’ye dönüşünde sırasıyla Eresin Taxim Hotel Rezervasyon Müdürlüğü, Eresin Taxim, Eresin Topkapı ve Eresin Crown Hotel – Satış Müdürlüğü yaptı. 2001 yılında açılan Eresin Crown Sultanahmet’te Genel Müdür olarak görev yapıp 2004 – 2008 yılları arasında Eresin Otellerinin Satış Direktörlüğünü üstlendi.2008 yılından bu güne kadar da Eresin Otellerinin Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

2002 yılında Turizm ve Otelcilik dalında sektöre kazandırdığı yenilikler ve çalışma prensibiyle Turizm ve Otelcilik dalında yılın en Başarılı iş kadını ödülüne layık bulundu. 2003 yılında en iyi otel kategorisinde Genel Müdürü olduğu Eresin Crown Sultanahmet’te Skalite ödülüne layık görüldü.

Eresin Turizm AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığının yanı sıra halen Türkiye Otelciler Birliği Başkanlık görevini sürdürmektedir.

[ 18 Ağustos 2020 by celsus 0 Comments ]

Prof. Dr. Mustafa ILICALI

Sayın ILICALI,

22. ve 26. Dönem Erzurum Milletvekili, İstanbul Ticaret Üniversitesi, BAU Ulaştırma ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri Kurucu Başkanı, Ulaştırma Profesörüdür.

Özgeçmişi

1954 yılında Erzurum Ilıca’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Fakültesinden mezun oldu. 4 yıla yakın Bayındırlık Bakanlığı birimlerinde çeşitli görevler yaptı

1979 yılında asistan olarak girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 1988 yılında İnşaat Fakültesi Karayolu Mühendisliği üzerine doktorasını tamamladı. 1994 yılında Üniversitelerarası Kurulca Doçentlik unvanı verilmiş olup 2000 yılında Ulaştırma Dalındaki Profesörlük kadrosuna atandı.

1994-1999 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ulaşım Danışmanlığı, Ulaşım Daire Başkanlığı ve bazı belediye şirketlerinin yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

2002 yılında Erzurum Milletvekili olarak seçildi. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanvekilliği, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk delegasyon Üyeliği, Türkiye Avusturya Parlamentolararası Dostluk Grup Başkanlığı ve AK Parti MKYK Üyeliği görevlerinde bulundu.

2008-2015 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde birçok ilke imza atmış olup belediyelere yönelik yüksek lisans programının ve Türkiye’nin ilk Ulaştırma Mühendisliğinin Kurucu Başkanı olmuştur. 2015 ylında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Mühendislik Fakültesine Profesör olarak görev almıştır. Ayrıca 2007 – 2015 yılları arasında İBB Başkanı ve birçok merkezi birimin danışmanlığı görevlerini yürütmüştür.

1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde tekrar Erzurum Milletvekili olarak seçilmiştir. Bu dönemde, Erzurum’un 2026 Kış Olimpiyatlarına aday adayı olmasına vesile olmuştur. Ayrıca Erzurum’un ulaşım sorununa çözüm olacak Raylı Sistem Projesinin hazırlanmasından Bakanlar Kurulunca onaylanmasına kadar tüm süreçlerinin bizzat takipçisi olmuştur. Bölgenin en büyük sorunu olan işsizlik ve buna bağlı gelişen göçün önlenmesi için birçok projenin hayata geçirilmesine vesile olmuştur.

Koordinatörü olduğu bazı projeler: Ulaşım Ana Planı Stratejisi, EBB Bölgesel Gelişme Planı, D.A.B Turizm Odaklı Bölge Kalkınma Projesi, ve Türkiye ile Avusturya Arasında Kış Turizmi ve Termal Turizm Geliştirme Anlaşmasıdır. Ayrıca AK Parti siyaset Akademisinde Türkiye’ nin hemen hemen her ilinde yerel yönetimlerle ilgili desrler vermiştir. Kendisinin Kanunlaşmış Kanun Teklifi ve gerçekleştirilmiş Bölge Kalkınma Projeleri ile birçok Ulaşım – Trafik projeleri vardır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır.

İngilizce bilen Ilıcalı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

[ 18 Ağustos 2020 by celsus 0 Comments ]

Sururi ÇORABATIR

Sayın ÇORABATIR,

TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Sayın ÇORABATIR, 2007 ve 2013 yılları arasında Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ( AKTOB ) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinide icra etmişdir.

[ 29 Temmuz 2020 by celsus 0 Comments ]

Firuz B. BAĞLIKAYA

Sayın BAĞLIKAYA,

TÜRSAB Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Sayın Bağlıkaya, Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı (UKTAŞ) ve Kuşadası Efes Kongre Merkezi (KOMER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinin yanı sıra; İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) İcra Kurulu Başkan Vekili, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi, Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) Başkanı ve Mütevelli Heyeti Başkanı, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Seyahat Acentaları ve Rehberler Meclis Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Özgeçmişi

İstanbul’da doğdu. Otelcilik ve Turizm eğitiminin ardından yabancı dil eğitimi aldı.

1980 yılından itibaren turizm sektöründe otelcilik ve seyahat acentacılığı alanlarında çalışmaya başladı.

1995 yılından itibaren Rusya, Finlandiya, Norveç, İsveç ve Danimarka’da Detur ismiyle tur operatörlüğü faaliyetlerine başladı. Günümüzde Detur, kuzey ülkelerinde yıllık 250 binin üzerinde misafire hizmet vermektedir.

Bir dönem Türkiye Basketbol Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Firuz Bağlıkaya, Türkiye ve Avrupa’da; FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası, Dünya Golf Şampiyonası ve Final Four Avrupa Basketbol Şampiyonası gibi önemli uluslararası organizasyonlarda görev aldı.

2011-2014 yılları arasında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 2. Başkanlık görevinin ardından, 2018 Mart ayından bu yana TÜRSAB Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Bağlıkaya, Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı (UKTAŞ) ve Kuşadası Efes Kongre Merkezi (KOMER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinin yanı sıra; İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) İcra Kurulu Başkan Vekili, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi, Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) Başkanı ve Mütevelli Heyeti Başkanı, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Seyahat Acentaları ve Rehberler Meclis Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

[ 11 Mart 2020 by celsus 0 Comments ]

Kenan TANRIKULU

Sayın TANRIKULU,

Eski Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, 21. 23. 24 .25 ve 26. Dönem İzmir Milletvekilliği görevlerini üstlenmiştir.

Özgeçmiş

Ahmet Kenan Tanrıkulu 17 Mayıs 1958 tarihinde Osman Necati ve Melahat Tanrıkulu çiftinin çocuğu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti dolayısıyla Anadolu‘nun çeşitli illerinde sürdürüp Burdur Lisesi‘nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu ve Yüksek lisansını Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Western Illinois University’de Matematiksel İktisat alanında tamamladı. Ardından ABD University of Pennsylvania Wharton School’da Makro Modelleme, ABD University of Colorado’da Ekonomi Uzmanlığı, Birleşik Krallık’ta bulunan Bradford Üniversitesi’nde Ulaşım Planlaması ve Millî Güvenlik Akademisinde Kamu Diplomasisi eğitimlerini aldı.

Silâhlı kuvvetler Dil ve İstihbarat Okulu ile Harp Akademileri’nde ders verdi. Devlet Bakanlığı Bakan Danışmanı oldu ve Gemlik Gübre Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. Çevre Bakanlığı ÇED ve Planlama Genel Müdürlüğü, Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yurtiçi ve dışı dergilerde çok sayıda yayını yer aldı. Devlet Planlama Teşkilatı İktisadi Planlama Başkanlığı ve Ekonomik Modeller Dairesi Planlama Uzmanlığı yaptı.

Tanrıkulu kamu hizmetinden ayrıldı 21. 23. 24 .25 ve 26. Dönem İzmir Milletvekilliği görevini üstlendi. Tanrıkulu, hükümette 2002 Türkiye genel seçimleri’ne kadar Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak yer aldı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Tanrıkulu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

[ 11 Mart 2020 by celsus 0 Comments ]

T.C. Kültür ve Turizm B.

T. C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Nadir ALPASLAN’ın, takdirleri sonrası, Geçmiş Şehir Ödülleri organizasyonlarında, jüri üyesi görevlendirmeleri ile şehir ödüllerine değer katan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” organizasyonunda kurumsal üyelik ile “Kültür Şehri” ve “Yılın Turizm Projesi” gibi ilgili kategorilerin değerlendirmelerini yapacaktır.

[ 4 Mart 2020 by celsus 0 Comments ]

Seyit TORUN

Sayın TORUN,

2 Dönem Ordu Belediye, 1 Dönem Ulubey Belediye Başkanlığı, 25. Dönem Ordu Milletvekilliği görevlerini icra etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Özgeçmiş

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun 1968 yılında Ordu Ulubey’de doğmuştur. Esnaf ve çiftçi bir ailenin çocuğu olarak ilk ve ortaöğrenimini Ulubey’de, lise öğrenimini Ordu’da tamamlayarak Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kazanmıştır. 1990 yılında lisans eğitimini başarıyla tamamlamış ve mezun olmuştur.

1994 yılında yapılan yerel seçimlerde Ulubey Belediye Başkanlığı’na gelmiş, lisans eğitimini tamamladıktan sonra Bilim Tarım Limited Şirketi’ni kurup ve ticaret yaşamına adım atmıştır. Bu dönemde siyasal etkinliklere devam eden Torun, CHP Ordu İl Başkan Yardımcısı oldu. 2004 ve 2009 yıllarında yapılan yerel seçimlerinde de iki dönem üst üste Ordu Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir. Belediye Başkanlığı süresince Yerel Yönetimler ile ilgili Almanya ve Hollanda’da çeşitli çalışma ve incelemelerde bulunmuştur.

2015 Milletvekili Genel Seçimi’nde 25. Dönem Ordu Milletvekili seçilmiştir. 24 Ocak 2016 tarihi itibariyle CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. Evli ve bir çocuk babası olan Seyit Torun, orta derecede İngilizce bilmektedir.

[ 9 Ekim 2018 by celsus 0 Comments ]

Ayşe KARDAŞ ERGEZEN

Sayın ERGEZEN,

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcılığı görevini icra etmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevi yanı sıra birçok Sivil Toplum kuruluşunda aktif görev aldı. Üsküdar Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Kadın ve Demokrasi Derneği temsilcilik başkanlığı yaptı. Halen KADEM YYK üyesi ve TÜRGEV genel kurul üyesidir.

Özgeçmişi

Ayşe KARDAŞ, 1980 yılında, Balıkesir Gönen’de doğdu. Babasının görevi nedeniyle Trablus’ta başladığı ilk öğrenim hayatını Gönen’de , Orta öğrenim hayatını ise İstanbul’da tamamladı. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme-Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. İsveç Jönköping Üniversitesin’de Uluslararası İşletme eğitimi aldı. Yüksek Lisansını Bahçeşehir Üniversitesinde Küresel Siyaset alanında yaptı.

İş hayatına Finansbank’ta yönetici olarak başladı. Daha sonra kendi işini kurdu. Bu dönemde İstanbul Ümraniye Belediye Meclis üyesi olarak seçildi.2009 yılında Başbakan Müşaviri olarak atandı. Oxford Üniversitesin’de Diplomasi eğitimi aldı. 2015 yılı Haziran seçimlerinde Balıkesir’den milletvekili adayı oldu.

Birçok Sivil Toplum kuruluşunda aktif görev aldı. Üsküdar Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Kadın ve Demokrasi Derneği temsilcilik başkanlığı yaptı. Halen KADEM YYK üyesi ve TÜRGEV genel kurul üyesidir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı görevi ardından, halen Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcılığı görevini icra etmektedir.

İhsan Efe’nin annesi olan Ayşe KARDAŞ, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.